Mobilna aplikacija #OstaniZdrav odslej v različici 1.14.3, dodano spremljanje statistike in dnevnik srečanj
Uporabnice in uporabniki, ki imajo aplikacijo #OstaniZdrav že naloženo na svojih mobilnih telefonih, bodo o nadgrajeni različici obveščeni z avtomatskim odzivnikom (ko bodo odprli aplikacijo na svojem mobilnem telefonu, bodo prejeli obvestilo o nadgrajeni različici), novim uporabnicam in uporabnikom pa je najnovejša različica že na voljo v obeh trgovinah (Google Play in Apple Store).
S to nadgradnjo bo aplikacija #OstaniZdrav združljiva z iOS 12.5, tako da jo bodo lahko uporabljali tudi lastniki starejših iPhonov (5s, 6 in 6 Plus).
V nadgrajeni različici 1.14.3 pa sta dodani še dve novi funkcionalnosti:
- prikaz statistike in
- možnost vnašanja v dnevnik srečanj.
V aplikaciji bo po novem prikazana statistika (za Slovenijo), ki bo uporabniku prikazala podatke o tem koliko uporabnikov aplikacije je vneslo potrditveno kodo v aplikacijo.
Dnevnik srečanjV dnevnik srečanj bo lahko uporabnik vpisoval podatke o osebah, s katerimi se je srečal, in podatke o krajih, kjer je imel stike z drugimi osebami. V primeru potrjene okužbe s SARS-CoV-2 aplikacija temu uporabniku tako služi kot digitalni pripomoček, da se lahko spomni svojih stikov in jih obvesti o izpostavljenosti. V dnevniku srečanj bo poleg uporabnikovih vnosov prikazano tudi njegovo stanje tveganja na tisti dan. Podatki vpisani v dnevnik srečanj bodo shranjeni le na mobilnem telefonu in bodo dostopni le uporabnici oziroma uporabniku aplikacije. Dnevnik srečanj ne bo povezan z kontaktnimi podatki v telefonskem imeniku, niti z drugimi funkcionalnostmi aplikacije, podatki pa se bodo iz dnevnika srečanj samodejno izbrisali po 16 dneh.
O dosedanjih nadgradnjah aplikacije
Mobilna aplikacija #OstaniZdrav je bila tekom delovanja večkrat izboljšana in nadgrajena, eden najbolj pomembnih korakov pa je bila njena vključitev v mrežo sorodnih aplikacij na evropski ravni, kar v praksi pomeni, da uporabnik aplikacijo #OstaniZdrav lahko uporablja tudi izven slovenskih meja. To bo v prihajajočih mesecih, ko bo marsikdo počitnice preživljal tudi čez mejo, zagotovo dobrodošlo.
Ker je izjemnega pomena prav vsaka preprečena okužba, ostaja mobilna aplikacija #OstaniZdrav tudi v prihodnje pomembno orodje pri preprečevanju širjenja virusa Sars-CoV-2. Zato jo bo tehnična ekipa Ministrstva za javno upravo, s ciljem stalnega izboljšanja njene uporabne vrednosti, in v povezavi z aktualnim dogajanjem, vezanim na epidemiološko situacijo, tudi v prihodnje redno nadgrajevala.