Izsledki 10. vala raziskave o vplivu pandemije na življenje (SI-PANDA)
V raziskavi zbrani podatki zagotavljajo ključne informacije o pandemski izčrpanosti splošne populacije kot naravnem in pričakovanem odzivu na dolgotrajno javnozdravstveno krizo, ki bistveno posega v vsakdan posameznika.
Posledica pandemske izčrpanosti je pomanjkanje motivacije za upoštevanje priporočenih samozaščitnih vedenj, ki se pojavi postopoma in na katero vplivajo posameznikova čustva, izkušnje in stališča. Kaže se v zmanjšanju zavedanja o tveganjih, povezanih s širjenjem bolezni covid-19, nepripravljenosti za informiranje in neizvajanju samozaščitnih vedenj. Vpliva pa tudi na samo uspešnost ukrepov za preprečevanje širjenja okužbe z virusom SARS-CoV-2.
Na spodnji povezavi predstavljamo izsledke 10. vala panelne spletne raziskave, ki je potekala od 9. do 12. aprila 2021 na vzorcu 1000 odraslih oseb, starih od 18 do 74 let, prikazane pa so tudi nekatere primerjave s prejšnjimi valovi raziskave. Kot osvetljena tema 10. vala raziskave je v poročilu dodatno izpostavljeno Doživljanje pandemije covida-19 in vpliv pandemije na umske sposobnosti.
Izsledki 10. vala panelne spletne raziskave o vplivu pandemije na življenje.
Podlaga raziskave je vprašalnik Svetovne zdravstvene organizacije (SZO), ki je bil preveden in v skladu z navodili SZO ustrezno prilagojen razmeram v Sloveniji, zato bodo podatki tudi mednarodno primerljivi.
Več o raziskavi SI-PANDA si lahko preberete tudi na naslednji povezavi.